שחרור סתימות

שחרור סתימות

נגרמה לכם סתימה בצנרת? הבית מוצף ואתם בצרות, גם אם אתם בלחץ הזמינו אינסטלטור מומחה בעבודות שחרור סתימות צנרת ושחרור סתימות ביוב, הבאנו לכם גם טיפ לשחרור סתימות באופן עצמאי. מערכת הביוב של ישראל היא מהטובים בעולם ובכל זאת עדיין האינסטלטורים בישראל מלאי עבודה. על הסיבות לכך ואיך ניתן למנוע קראו במאמר הבא.

שחרור סתימות

נסתם לכם הכיור? לשחרור סתימות לא תמיד צריך להזמין אינסטלטור. לפעמים אפשר לפתוח את הסתימה באופן עצמאי. שימו דלי ריק מתחת הצנרת של הכיור, פתחו בזהירות את הסיפון (המוברג לצנרת הכיור) שחררו לכלוך וגושי שיער, ואז תנו למים חמים לזרום במשך חמש או עשר דקות. אפשר להוסיף מעט חומר ממיס שומנים. אם עדיין סתום, יש לשאוב חול מהחלק התחתון של המערכת בעזרת צינור, אפשר גם באמצעות בקבוק פלסטיק למשל, על ידי שאוטמים היטב היכן שהם מתחברים ומשיגים כעין כוח יניקה, ואז מועכים את הבקבוק בתנועה מהירה, כך הוא שואב החוצה את הלכלוך. אם הוא עדיין חסום, ניתן להשתמש בלחץ גבוה בצינור עם פקק גומי הדוק, למשל ממשאבה לשטיפת מכוניות.

שחרור סתימות 
שחרור סתימות

מתעניינים על התקנת מרזבים מחירון? התקשרו אלינו או פנו ב'צור קשר'!

שחרור סתימות ביוב

שחרור סתימות ביוב הוא כבר יותר מורכב, בדרך כלל זה משליך גם על שאר דיירי הבניין. סתימה של ביוב בדירה אחת בבניין מגורים יכולה לגרום למחלוקת בנוגע לאחריות לנזקים על נזילות שנראות רק אצל דייר אחד. מה גם, אם מדובר במצב שכבר אירעו נזקי מים בדירת אחד השכנים. מים יכולים  להצטבר ולגרום לנזילה במרפסת או סמוך לתוואי הצנרת של הביוב, וכתוצאה מכך הם יכולים להגיע לרצפת הסלון ולגרום לנזקים עצומים. נזקי צנרת יש להם טבע חמקמק, הם יכולים לחכות חודשים ושנים לשעת כושר, ואז פתאום להתפרץ בבת אחת וכשמגלים את הנזקים הם כבר כמעט בלתי הפיכים. לכן לשחרור סתימות ביוב חובה להזמין אינסטלטור מומחה.

שחרור סתימות ביוב
שחרור סתימות ביוב

מתעניינים על התקנת קולט שמש? התקשרו אלינו או פנו ב'צור קשר'!

פתיחת סתימות קשות

פתיחת סתימות קשות היא מקצוע למומחים בלבד. באחת המקרים בדירה שהושכרה הדייר סבל מנזילה קשה במרפסת, הוא הזמין אינסטלטור כדי למנוע נזקים נוספים ולייבש את הסתימה. אך מכיוון שלא ידע שבמרפסת הבית עובר תוואי הניקוז עד הקומה העליונה, וכן צינור הניקוז בקומה הבאה למעלה. הצינור היה מוצב אנכית בתוך נקיק בין דלת המרפסת לחלון, וכתוצאה מכך שפתיחת הסתימה לא נעשתה באופן מקצועי נגרם נזק למרפסת. לאחר שהתקבלה הודעה לבעל הדירה המתגורר בחו"ל, הוא יצר קשר עם חברת הביטוח של הבית, אך חברת הביטוח דחתה אחריותה בטענה כי הדליפה שגרמה לנזק הייתה בשל חוסר זהירותו של האינסטלטור. החשיבות של פתיחת סתימות קשות על ידי אינסטלטור מומחה היא קריטית.

פתיחת סתימות קשות
פתיחת סתימות קשות

מתעניינים על מחיר שיפוץ חדר אמבטיה? התקשרו אלינו או פנו ב'צור קשר'!

פתיחת סתימות ביוב

כמו כן, הזנחה או אי פתיחת סתימות ביוב קשות שלא נעשית בזמן עלולה לגרום נזק קשה ותוצאות לא נעימות. הניקוז עלול להיסתם ויכולים להצטבר שם הרבה מים עד לסף כוח הסיבולת של הצנרת. ברגע שהצנרת כבר לא תוכל להחזיק את המים בתוכה היא תתפרץ בשיא הכוח ויכולה להרוס פרקט של רצפת סלון ולהפוך את הרצפה לבלתי ראויה לשימוש. אם הדירה לא נמצאת בקומת הקרקע של הבניין היא בוודאות גם תגרום נזקים לשכנים מלמטה. כאן מתחיל סרט אימה שלצערנו מוכר בבניינים משותפים רבים – זה מתחיל בתביעה משפטית, השופטים שאינם מבינים בבנייה מפנים לחברת הנדסה ספציפית המוכרת להם לשם קבלת חוות דעת מ'מומחה בית משפט לנזקי מים'.

לאחר בדיקת האתר מגיש המומחה דו"ח בו הוא מביע את חוות דעתו, בקיצור, סיפור שעלול להימשך לאורך שנים. ובינתיים הסכסוך בין השכנים הולך וגובר… מה שהתחיל בגלל הזנחה של סתימה… המלצתנו היא הזמינו אינסטלטור מומחה לשחרור סתימות בהקדם. ובאופן כללי, שימו לב! כדי למנוע בעיות הימנעו משפיכת דברים שומניים בכיור, שומן גורם לבעיות במערכת הביוב, פתיחת סתימות ביוב שומניות הן מורכבות יותר. גם מטחנות הכיורים במטבח אינן רצויות לדעתנו.

פתיחת סתימות ביוב
פתיחת סתימות ביוב? הזמינו אינסטלטור מומחה!

מחפשים מומחה שחרור סתימות?

אינסטלטור בירושלים - ישי פוקס

אינסטלטור מומלץ מוסמך משרד העבודה מתמחה במתן מגוון פיתרונות מקצועיים אמינים ומתקדמים בתחום האינסטלציה.

 "אינסטלטוב" אינסטלטור מומלץ בירושלים, יותר אמין מ"יצאת צדיק"! ויותר פשוט מאתר מידרג!

5/5
Open chat
1
אני כאן לשירותך
שלום וברכה!
אני ישי פוקס לשירותך..
: )
Call Now Button